Pokaz historyczny o odzyskaniu przez Polskę niepodległości

Koniec roku to także dobra okazja, by przypomnieć dzieciom, komu zawdzięczamy odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku, dlatego Rada Rodziców zorganizowała i sfinansowała pokaz historyczny dla klas 0-5 na temat Legionów Polskich.

Na spotkaniu przypomniana została postać marszałka Piłsudskiego oraz okoliczności, w których po 120 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Dzieci dowiedziały się także co podczas wojny robiła Maria Skłodowska-Curie, jak powstał klub sportowy Legia, kim są sanitariusze i co oznacza znak czerwonego krzyża oraz jak 100 lat temu gołębie pocztowe przekazywały meldunki.

[slideshow_deploy id=’844′]