Wiadomość od Prezydium Rady Rodziców

Drodzy Rodzice!

Zwracamy się do Państwa, aby przekazać kilka istotnych informacji oraz wyjaśnić niejasności, które pojawiły się w wyniku niedostatecznej komunikacji.

Na wstępnie chcielibyśmy poinformować, że w bieżącym roku szkolnym Rada Rodziców nie będzie więcej zajmowała się finansami świetlicy oraz wsparciem bieżącej działalności szkoły. Kwestie utrzymania szkoły pozostawiamy Dyrekcji i władzom dzielnicy, a Rada Rodziców skupi się na realizacji głównych celów statutowych, takich jak organizacja i finansowanie zajęć pozalekcyjnych i konkursów, nagrody rzeczowe dla laureatów, wsparcie najbiedniejszych uczniów oraz innych aktywnościach stymulujących rozwój wszystkich dzieci.

Jednocześnie zapewniamy i podkreślamy, że podobnie jak w przeszłości, wszystkie środki pochodzące z wpłat rodziców, zarówno bezpośrednich, jak i za pośrednictwem 1% podatku, będą w całości pożytkowane na powyższe cele. Środki, którymi w poprzednich latach Rada wspomagała Szkołę w jej codziennej działalności pochodziły z innych źródeł, które wyszczególnione są w podsumowaniu budżetu, przekazanym przedstawicielom klas na ostatnim zebraniu Rady. Pieniądze przekazywane przez rodziców zawsze w całości wracają do dzieci.

Początek bieżącego roku szkolnego obfituje w sprawy, które wymagają od nas dużo uwagi i zaangażowania. Do najważniejszych należą zebranie i monitorowanie realizacji najpilniejszych potrzeb remontowych, wyjaśnienie kwestii działania UKS na terenie Szkoły, redukcja kosztów działalności Rady i zmiany organizacyjne. Wkrótce powinniśmy zamknąć te tematy i będziemy mogli skupić się w całości na bezpośredniej pracy na rzecz uczniów.

W celu usprawnienia komunikacji i ułatwienia śledzenia działalności Rady, uruchomiliśmy niniejszą stronę internetową poświęconą pracy Rady. Strona wciąż się rozwija i sukcesywnie będą się na niej pojawiać najważniejsze informacje o pracy Rady, w szczególności sprawozdania z realizacji poszczególnych celów statutowych oraz protokoły ze spotkań Prezydium Rady Rodziców. Zapraszamy do regularnych odwiedzin.

Aktualnie pracujemy nad przygotowaniem listopadowego zebrania Rady Rodziców, o którego terminie i porządku poinformujemy z odpowiednim wyprzedzeniem.

Z poważaniem,
Prezydium Rady Rodziców SP 321